Akdeniz Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak! Antalya’da Yaşamak…

0
465

Akdeniz Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak! Antalya’da Yaşamak…Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması da gündeme gelmektedir. Bu doğrultuda aileleri ve öğrencileri hummalı bir araştırma bekliyor.
Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmış olan öğrenciler içinde durum farklı değil. Bu noktada Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmış olan öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi yakını kiralık ev seçeneklerini araştırıyor. Böylece barınma sorunlarına çözüm bulma konusunda arayış içerisinde bulunan üniversite öğrencileri, kendileri için en uygun fiyatlı en konforlu seçenekleri bulma konusunda girişimlerde bulunuyor.

Kiralık ev araştırması hummalı bir şekilde başladı…

Akdeniz Üniversitesi Antalya gibi turizm cenneti bir kentte bulunmaktadır. Bundan dolayı Akdeniz Üniversitesi’ni kazanmış olan üniversite öğrencileri, Antalya kiralık ev konusu hakkında araştırma içerisine girdi bile. Öncelikle bu araştırma esnasında evlerin üniversiteye olan yakınlığı, dolmuş ve otobüs güzergahlarına olan yakınlığı ve evlerin genel tadilat durumu gibi konusulara dikkat edilmeli. Akdeniz Üniversitesi yakını kiralık ev arayışlarını genel olarak gayrimenkul danışmanları üzerinden gerçekleştiren üniversite öğrencileri, son zamanlarda internet üzerinden kiralık ev arayışlarını da sürdürüyor. İnternet üzerinden yapılacak olan kiralık ev arayışı beraberinde önemli kazanımları getiriyor. Zira internet üzerinden yapılacak olan aramalar oldukça kısa bir süre içerisinde sonuçlanabiliyor. Bu durum ise hem çok sayıda kiralık ev alternatifinin değerlendirilmesini sağlıyor hem de kiralık ev arama işinin kısa süre içerisinde “doğru” bir şekilde sonlanmasını sağlıyor. Ancak siz siz olun; internetten gördüğünüz evi direk tutmayın. Öncelikle gidip evi görün; yapılacak tadilat var mı belirleyin; mutlaka ama mutlaka pazarlık yapın ve son olarak kira sözleşmesini imzalamayı ihmal etmeyin.

Antalya kiralık ev fiyatları

Antalya kiralık ev fiyatları söz konusu olduğunda pek çok farklı fiyat alternatifi karşımıza çıkıyor. Zingat.com Bölge Raporu’na göre Antalya kiralık ev fiyatları 608 TL’den başlıyor ve 1.014 TL’ye kadar uzanıyor. Üniversite öğrencileri genel konum itibariyle kiralayacakları evlerde, şehir merkezine yakınlık gibi özelikleri göz önünde bulunduruyor. Bunun yanı sıra Akdeniz Üniversitesi yakını kiralık ev bulma konusunda talepleri de olan öğrenciler, genellikle üniversite kampüsünün de içerisinde bulunduğu Konyaaltı ilçesini değerlendiriyor. Antalya’ya göre Konyaaltı’nda kiralık daire fiyatları biraz daha yüksek. Konyaaltı kiralık ev fiyatları 100 metrekarelik daireler için 788 TL ile 1.314 TL arasında seyrediyor. Konyaaltı’nda aylık ortalama 1.051 TL’ye ise hayalinizdeki evi tutmanız mümkün.

Kiralık ev seçenekleri için iyi bir araştırma şart!

Antalya kiralık ev fiyatları konusunda oldukça avantajlı bir şehir konumunda. Zira şehirde hemen her bütçeye uygun kiralık evler bulunabiliyor. Bunun için iyi bir araştırma yapmak şart. Ayrıca Antalya’da seçenekler çok geniş bir yelpazede yer alıyor. Kiralık lüks konutların yanı sıra Antalya’da daha mütevazı kiralık daireler de bulmak mümkün. Ayrıca kiralık evin, hasteneye, alışveriş merkezlerine ve sosyal aktivitelerin yapılacağı bölgelere yakın olması konusu öğrenciler için önemli artılar oluşturduğunu ekleyelim.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here