Analitik Terazi Nedir?

0
530

Analitik Terazi Nedir?

Analitik Terazi Nedir?; Analitik teraziler, laboratuvar ortamında kullanılan ve yüksek hassasiyet derecelerine sahip tartım cihazlarıdır. Bu teraziler ile yaptığınız tartımlarda en küçük birimlerde yüksek hassasiyetlerde ölçüm yapabilirsiniz. Bu nedenle oldukça önemli bir tartım sistemleri aracıdır.

Diğer alanlarda olduğu gibi tartım sistemleri alanında da teknoloji önemli bir yer tutmaktadır. Tartım sistemleri de teknolojiyi içerisinde barındırmaktadır. Son yıllarda yapılan yenilikler ile birlikte oldukça önemli gelişmeler olmuştur. Özellikle www.baykon.com bu alanda sürdürdüğü liderliğini yaptığı teknolojik yenilikler ile daha da üst seviyelere taşımıştır. Günümüzde artık analitik terazilerde wifi, yazıcıdan direkt olarak çıktı alma, veri saklama, bellek yardımı ile verileri aktarma gibi özellikleri bulunmaktadır. Diğer taraftan ise yine teknolojinin yardımı ile bu teraziler artık her ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tıp Alanında Analitik Teraziler

Tıp alanında yapılan yeniliklerde sıklıkla tercih edilen analitik teraziler, bu alan için oldukça önemlidir. Üst düzey hassasiyet derecelerinde tartım yapabilen bu tartım cihazları, karışım hazırlama, barkod ekleme gibi özelliklere sahiptir. Karışım hazırlama özelliği ile hem zamanda hem hatadan fayda sağlıyor, barkod ekleme özelliğiyle de karışıklık çıkmasını engellemiş oluyor.

Eczacılık Alanında Analitik Teraziler

Eczacılık alanında yapılan araştırmalarda sıklıkla kullanılan analitik teraziler bu sektörde oldukça büyük önem arz etmektedir. Çok küçük miktarlarda karışımlar hazırlanması dolayısıyla ve çok yüksek hassasiyet gerektirmesi nedeniyle analitik teraziler eczacılık için oldukça önemli bir yardımcı araçtır.

Ar-Ge Laboratuvarlarında Analitik Teraziler

Araştırma geliştirme laboratuvarları için tartım sistemleri kullanımı çok önemlidir. Çok yapacakları çok küçük bir hata bile tüm çalışmaya mal olabilir. Bu nedenle yaptıkları işi hem çok yavaş yaparlar hem çok dikkatli yaparlar. Bu işlemler sırasında da analitik teraziler devreye girer. Hassas ölçümleri yapabilmeleri için analitik terazi onlar için çok önemlidir.

Kozmetik Endüstrisinde Analitik Teraziler

Kozmetik endüstrisi için tartım sistemleri ve karışım hazırlama oldukça önemlidir. Çünkü, bu sektörde üretilen kozmetik ürünleri içerisinde oldukça küçük miktarlarda ürünler bulunmaktadır. Hatta birçoğu sembolik rakamlar ile ifade edilmektedir. Bu nedenle kozmetik ürünleri üretilirken hem çok dikkatli olunmalı hem de hassas davranılmalıdır.

[Toplam:3    Ortalama:3.3/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here