Artık Kişiden Kişiye Aylık Kiralık Araçlar Dönemi

0
275

Artık Kişiden Kişiye Aylık Kiralık Araçlar Dönemi

Araç kiralama hizmeti araç sahibi olmaktan daha uygun bir hale geldiğinden birçok kişi araç almak yerine araç kiralamayı tercih etmektedir.

Bu durumun aslında herkes için geçerli olabilecek birçok sebebi vardır. Araç sahibi olmanın birçok ekstra maliyeti vardır. Sigorta ücreti, vergisi, servisi gibi birçok ekstra maliyet kalemi hep size aittir. Fakat araç kiralama hizmetinde ise siz sadece yakıt ve kiralama bedelini ödersiniz.

Özellikle yaz aylarında izine çıkan ve arabası olmayıp da özel aracıyla tatile çıkmak isteyenler, araç kiralama hizmeti kullanarak tatile çıkarlar. Burada uzun dönemli araç kiralama hizmetini tercih ederler ve genelde de aylık kiralık araçlar kiralama maliyetini düşürerek kar ederler. Bunun yanı sıra da özel araçları ile tatile çıkmış olurlar. Vergi, sigorta ücreti ödemezler.

Kişiden Kişiye Araç Nasıl Kiralanır

Araç kiralama konusunda günümüzde oldukça çok sayıda firma bulunmakta. Fakat son dönemde standart araç kiralama piyasasında farklı bir modele geçildi. Bireysel araç kiralama hizmeti son dönemin popüler hizmetlerinden biri haline geldi. Öyle ki bu sistemde aracı firma değil kişiler kiralıyor. Firma ise aracı sigortalıyor ve güvence altına alıyor. Bu sistem aracınız kenarda durup size ekstra maliyet sağlayacağına, aracınızın boşta durduğu süre boyunca size ekstra gelir getirmesine olanak sağlıyor.

Kişiden kişiye güvenli araç kiralama servisi olarak yola çıkan Arabalı uygulaması ülkemizde de son dönemde oldukça popüler bir hale geldi. Bunun sebeplerinin başında da araç sahibi olmanın maliyetleri geliyor. Ayrıca aracınızı çok nadir kullanıyorsanız bu yöntem ile de aracınız üzerinden gelir elde etme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu da size ekstra gelir sağlıyor.

Bu Yöntemde Aracım Güvende Olacak mı?

Evet, bu yöntemde aracınız güvende olacak. Nasıl mı? Size aracılık eden firma sizin adınıza aracınızı sigortalıyor ve herhangi bir soruna karşı aracınızı güvence altına alıyor. Böylece aracınızı güvenle kiralarken cebinizden ekstra maliyet çıkacağına artı gelir olarak size dönüyor.

Aracınızın sigortası olsa bile aracı firma aracınızı kendi anlaştığı sigorta firmasına tekrar sigortalıyor ve herhangi bir aksi durumda bile sizin sigortanıza zarar gelmiyor. Tüm masraflar aracı firmanın anlaştığı sigortacısı tarafından gideriliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here