Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

0
452

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Özellikle adını son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz Astral seyahat, günümüz dünyasında son zamanlarda bir takım araştırmacılar tarafından fark edilmiş olup, gerçekliği netleşmemiştir. Kişinin uygun bir ortamda iradesini kullanarak beden ile ruhunu ayırıp farklı bir boyuta geçişi de denilen bu seyahatin kaynağı okültizmde (geçmiş çağlardan gelen derin bilgi) görülmektedir.

Rahat bir yatak ve sessiz bir ortamda bireyin kendi isteğiyle ruhunun bedenden ayrıldığını düşünmesi ile başlayabilen bu seyahatin gerçekleşebilmesi için ya stresli ve yoğun bir gün geçirilmeli ya da uykunun gelmeden uyumaya meyletmek gerekmektedir. Ruhun bedenden ayrıldığı hissedilmediği astral seyahatin zamanı iki buçuk saate kadar sürebilmektedir. Kontrol edilebilen rüyanın bir üst evresi diye adlandırılan astral seyahatte birey gezip görme yetisini kullanırken yorulma veya acı gibi fiziksel etmenlerden uzaktır. Duvarların içinden geçmek, havada süzülebilmek gibi mekanik ve kinematik olmayan veya olağan dışı haller mümkündür.

Astral seyahat nedir? Sorusunun cevabı, seyahat sırasında bilinç açık olup birey herhangi bir nesnenin içinden geçebilmekte veya istediği gibi seyahat edebilmesi olarak tanımlanmaktadır. Odaklanmayı gerektiren bu seyahate başlamadan evvel kalp ritminde ve ani emosyonel değişiklikler (heyecanlanma, stres vb.) olduğundan kalp veya tansiyon hastalığı geçiren bireyler açısından risk arz etmektedir. Yapılan araştırmalar astral seyahatin risksiz olduğunu belirtse de buna katılmayan bilim insanları da mevcuttur. Astral seyahat sırasında farklı boyuttan farklı yaratıklarla karşılaşılabileceğini dile getiren bilim insanlarının henüz bir ispatı yoktur. Ayrıca LSD(Lysergic acid diethylamid) gibi uyuşturucu kullanımıyla da çıkılabildiği söylenen bu seyahatin uyuşturucu vb. maddelerle gerçekleştirilmesinin ölüm riski taşıdığını bilinmesi gerekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here