Buzdolabı Neden Soğutmaz ve Nasıl Çözülür?

0
408

Buzdolabı Neden Soğutmaz ve Nasıl Çözülür?

Teknoloji dünyasında insanların günlük yaşamın her alanında kendisine son derece etkin bir şekilde yer edinmekte olan buzdolaplarının kesintisiz olarak yılın her günü çalışma gerçekleştirmek durumunda kalan bir çalışma prensibine sahiptir. Bu yüzden de diğer beyaz eşya ürün gruplarına göre daha fazla arızalanma riski taşıdığı belirtilirken Yavuztürk Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel standartlarda sunulan servis çözümleri ile birlikte buzdolaplarında meydana gelebilen her türlü arızalanma durumuna yönelik olarak profesyonel arıza onarım ve bakım uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda da buzdolabında meydana gelen soğutma problemine yönelik olarak da profesyonel servis hizmetlerinden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor.

 

Bu çerçevede de günümüzde Örnek mahallesi Arçelik Servisi merkezinin uzman ekipleri tarafından soğutma yapmayan buzdolabı ile ilgili olarak gerekli olan kontrollerine en hızlı şekilde başlayarak, arızanın kısa süre içerisinde belirlenmesini sağlıyor. Alanlarında uzman teknik personeller buzdolabının soğutmama problemine yönelik olarak öncelikli şekilde buzdolabının kompresörünün çalışıp, çalışmadığını kontrol etmektedir. Çünkü buzdolabının kompresörü çalışmıyor ise elektrik arızalanmalarına göre gerekli kontroller yapılarak, gerekli müdahaleler ile arızanın giderilmesi sağlanır. Ancak buzdolabının kompresörü çalışıyor ise buzdolabının sisteminde gaz kaçağı değerlendirilir ve vakum yapılarak yeniden ideal seviyede gaz şarjı oluşturulurken, gaz kaçağı da gerekli müdahaleler ile engellenir. Bir başka uygulama kapsamında buzdolabının kompresörünün presyonu bulunmaması durumuna yönelik olarak kompresör değişimi uygulanmaktadır.

 

Buzdolabının sistemi genelindeki tıkanıklık olasılığı durumunda da tıkanıklık giderilerek sorunun çözümü ve ideal soğutma seviyesinin yakalanabilmesi sağlanabilmektedir. Bu olasılığın dışındakiler kullanım tarzı ve kullanım problemleridir. Çünkü buzdolabının bulunduğu mekan içerisinde dış ortam sıcaklığının çok yüksek olmasından kaynaklı kondanserden ısı atımının çok güç olması veya atılamaması, buzdolabı kapısının çok sık şekilde açılıp, kapatılıyor olması ve buzdolabının soğutucu bölümüne çok yüksek seviyede ürün yerleştirilmesinden kaynaklı olarak buzdolabının soğutmama problemi yaşaması muhtemel oluyor. https://www.arcelikservisi.tv/ servis merkezi bu tip durumlara karşı kullanıcıların daha dikkatli bir kullanım gerçekleştirmeleri konusunda uyarıyor. Buzdolabındaki diğer olası durumlardan kaynaklı arızalanmalarda ise yenisi ile parça değişimleri sadece orijinal Arçelik yedek parçaları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde etkin ve ekonomik bir çözüm en kaliteli şekilde sağlanabilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here