Eğitimde Özel Dersin Önemi

0
272

Eğitimde Özel Dersin Önemi

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Günümüzde okul derslerin de öğretmenler, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim hayatlarını tamamlamaları için, elinden geleni fazlası ile yapsalar da birçok öğrencinin dersi veya konuyu anlama hususunda sıkıntıları oluşmaktadır. Bunun en büyük sebebi sınıfların kalabalık olması ve her öğrencinin konuyu anlama biçiminin farklı olmasıdır. Bazı öğrenciler konuyu derste çok iyi kavrar, bazı öğrenciler de belli başlı eksiklikler oluşur. Bu eksiklikleri tamamlamadan devam edilen sistemde de öğrencinin temeli eksik olduğu için çoğu konuda eksiklikleri oluşur. Bu konuda öğrencinin eksikliklerini tamamlaması ve daha sağlam temelleri üzerine eğitim hayatına devam etmesi için özel derslere ihtiyaç duymaktadır.

 

Özel ders yani birebir yapılan derslerin günümüzde bir ihtiyaç haline geldiği tartışılmaz gerçektir. Birçok öğrenci veya veli eksiklerini gidermek için ilgili derslerde, özel derslere başvurmaktadır. Ancak öğrencilerin veya velilerin karşılaştıkları en önemli sorun; alanında uzman özel ders eğitimcisi bulamamasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için doğan girişim: OzelDersAlani.com.

OzelDersAlani.com olarak tüm Türkiye geneli özel ders almak isteyen öğrenciler ile alanında uzman eğitimcileri doğrudan bir araya getiriyoruz. Kendi alanında uzman olup, özel ders vermek isteyen eğitimcilerin bulunduğu sitede istediğiniz alanda eğitimci bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ücretsiz olarak “öğrenci veya veli” profili oluşturmak ve eğitimcilerle sistem üzerinden görüşme sağlamak.

Alanında uzman istediğiniz eğitimci ile sistem üzerinden doğrudan konuşabilir, bilgi alabilir ve uygun görmeniz durumunda derslere başlayabilirsiniz.

Ayrıca özel ders veren eğitimcilerin profillerini oluştururken sizlerle paylaştıkları bilgilerden veya tanıtım videolarından detaylı araştırma yapabilirsiniz. Ders verdiği yerler, ders verdiği branşlar, saatlik ücretleri, tanıtım videoları, tecrübeleri vb. gibi birçok bilgiyi bünyesinde öğretmen profillerinde kendiniz için en ideal öğretmeni bulabilirsiniz. Konumuza göre size öğretmen yönlendirmesi yapan sitede, “Yakınındakiler” sekmesinden bulunduğunuz konuma en yakın öğretmenleri inceleyebilirsiniz.

Yoğunluğunu büyük şehirlerin örn: İstanbul özel ders verenler ‘in oluşturduğu sitede istediğiniz tüm branşlarda uzman eğitimciler bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.ozeldersalani.com

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here