IPHONE 8 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

0
750

IPHONE 8 Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Dünyanın merakla beklediği yeni iPHONE modelleri sonunda görücüye çıkıyor. Apple bu akşam yeni ürün modeli olan iPhone 8 ve iPhone X’in tanıtım lansmanını canı yayında yapacak.

ABD merkezli kredi kartı şirketi Discover, Apple tarafından bu akşam tanıtılacak olan yeni ürünlerin özellikleri yanlışlıkla paylaştı. Ünlü kredi kartı şirketi Discover’ın web sayfasında, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X Edition, Apple Watch 3, iPod Touch(7. nesil) ve Apple TV’nin (2017) sürümlerinin isminin bulunduğu bir açıklama yazısı yer aldı.

Şirketin bu paylaşımı Apple, söz konusu bilgileri lansmandan önce şirket ile paylaşıp paylaşmadığı sorusunu da akıllara getirdi.

YENİ İPHONE ÖZELLİKLERİ

Daha önce Eylül ayında tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kulaklık girişini kaldıran Apple, yeni bir kablo ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

  • Yeni kablonun hem USB-C hem de Lightning’den daha küçük olduğu belirtiliyor. Yani bu gerçekleşirse eski şarj kablolarınız hiçbir işe yaramayacak!
  • Apple sonunda iPhone 8‘de ilk kez parmak izi sensörünü kaldırıp, ekran alanını genişleterek kullanıcıların telefonu açmaları için göz bebeğini kullanmasını istiyor.
  • Bir diğer iddia ise bu kablosuz şarj aparatının, iPhone’dan ayrı satılacak olması.
  • iPhone 8’in iç yapısı tamamen baştan tasarlandı. OLED ekranla gelmesi beklenen modelde devre kısmı küçültülüyor ve pile daha fazla yer ayrılıyor. Bu sayede Plus modelin pil gücü daha küçük boyuttaki gövdede sunulabiliyor.

iPHONE 8’İN FIYATI NE KADAR?

Peki yeni iPhone modellerinin fiyatları ne olacak? Şirkete yakın kaynaklara göre cihazların ABD fiyatı 999 – 1199 dolar aralığında değişecek.

  • 64 GB: 999 dolar
  • 256 GB: 1099 dolar
  • 512 GB: 1199 dolar

iPHONE 8’İN TÜRKİYE FIYATI

Bu yeni iPhone’u Apple’ın tarihindeki en pahalı iPhone modeli yapıyor. ABD fiyatındaki artış kuşkusuz Türkiye fiyatını da etkileyecek. ABD’de 649 dolardan başlayan fiyatlar ile satılan iPhone 7’nin Türkiye’de 3 bin 799 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını göz önünde bulundurursak yeni modellerin 5 – 7 bin 500 TL bandında olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : https://www.fixhaber.com/teknoloji/iphone-8-iphone-x-teknik-ozellikleri-cikis-tarihi-turkiye-satis-h9411.html

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here