Islak Kek Tarifi

0
390

Islak Kek Tarifi

Islak kek, günümüzün en popüler lezzetleri arasındadır. Son derece sevilen bir tarif olan ıslak kek tarifi yapılış bakımından da oldukça kolaydır. Her yerde bulunabilir malzemelerle yapılan ıslak keki 30 dakikalık bir süre içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Islak kekin yapılışı her ne kadar kolay olsa da bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat edilmesi, kekin tam anlamıyla doğru yapılması bakımından önemlidir. Çünkü bu püf noktalar, lezzet konusunda doğrudan etkili olmaktadır.

Islak kek yapılırken, her evde bulunan yumurta, kakao, süt ve un gibi malzemeler kullanılmaktadır. Tarif orta boy bir tepsi içindir bu nedenle dilerseniz ölçüleri arttırıp daha büyük bir tepside yapabilirsiniz.

Tiramisu Tarifi

İtalyanlara ait bir tatlı olan Tiramisu, dünya genelinde sevilen bir tariftir. Yapılışı kolay olan bu tarifte, en önemli malzemenin labne peyniri olduğu söylenebilir. Hafif acımsı bir tada sahip olan bu tatlı, son derece beğenilmektedir.

Tiramisu tarifi için labnenin yanı sıra, pandispanya, süt ve şeker gibi malzemelere de gerek vardır. Pahalı bir tatlı olmayan tiramisu, oldukça hafiftir. Yoğun kahve tadı alınan bu tarif, İtalyanlara özgü olsa da günümüzde dünyanın hemen her yerinde yapılmaktadır.

Tiramisda, yoğun bir kahve ve yoğun bir kakao tadı alınır. Bu da, kahve severler için harika bir tercih olduğunu gösterir. Tatlı ürünleri satışı yapan hemen yerde bulabileceğiniz tiramisuyu, evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız tiramisu hem çok lezzetli, hem de daha düşük kalorili hem de daha sağlıklı olur. Bu nedenle, evde kendiniz hazırlamanız daha iyi olacaktır.

En Sevilen Tatlılar

Tatlılar, geçmişten beri insan hayatında yer ediyor. Tabii tatlı yenirken, dikkat edilmesi de gerekiyor. Çok kalorili tatlıları olabildiğince az tüketmek ya da daha az kalorili tatlılar hazırlamak tavsiye ediliyor.

Günümüzün en sevilen tatlıları arasında, ıslak kek, tiramisu, browni, truffle  ve sufle gibi tatlılar yer alıyor. Tatlı satışı gerçekleştiren yerlerde, özellikle tiramisu ve ıslak kek satışı çok yapılıyor. Ancak buralarda, daha lezzetli olması için daha farklı malzemeler de katılıyor ve bunlar kalori olarak dönüş yapıyor. Bu nedenle de, tatlıların evde hazırlanması gerektiği belirtiliyor. Siz de, tariflere bakarak, evde kendi tatlınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here