Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

0
940

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Bir vakayı anlamak ve tedavisine başlamak için onu yakından tanımak gerekir. Kıl dönmesi ya da tıp dilindeki tanımı ile pilonidal sinüs makat hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız türdür. Kadın veya erkek fark etmeden tüm bireylerin yakalanma riski olan kıl dönmesi vücutta farklı reaksiyonlar verir. Kıl dönmesini fark etmenizi ve tedavi için hekime başvurmanızı kolaylaştıracak kıl dönmesi belirtileri bir araya getirilecek olursa;

Aşağıda sıralamış olduğumuz belirtiler vakanın insan vücudunda yarattığı fiziksel tepkilerdir. Fakat hastalığın psikolojik yönü de azımsanmayacak kadar ciddidir. Makat hastalıklarını genellikle bir ayıp olarak gören toplumumuz insanları içinde yaşadığı durumu yakın çevresi ile de paylaşmaktan uzak durur. Fiziksel sancıların yanı sıra ruhsal yönden de sancılı olan bu süreçten ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi ile kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız teknikler denilince ilk akla gelen isim olan MedicalArt kliniğimiz uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile her daim hizmetinizdedir.

  • Kıl dönmesi belirtileri genelde makatta meydana gelen akıntı olacaktır. Fakat hastalar kokusu ya da rengi bulunmayan bu akıntının kıl dönmesine işaret ettiğini çoğu zaman anlamamaktadır.
  • Anüsten gelen akıntının buradaki mikroplarla ile birleşerek iltihaba dönmesi ve ağır bir kokuya neden olması ile kıl dönmesi kendini iyiden iyiye hissettirir.
  • Kıl dönmesine önlem almayan hastaların bir sonraki evrede makatta kanama, ağrı ve şişlik gibi sorunlar ile karşılaştığı görülür.
  • Son evrede hasta artık rahat bir şekilde oturamaz, gündelik faaliyetlerini yapamaz hale gelir.

 

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

Bitkisel formüller son dönemlerde sayısı artan aktarlar ile büyük rağbet görüyor. Hastalara ameliyat olmadan tedavi imkanı vaat eden bu geleneksel metotların bugüne kadar kıl dönmesi ya da diğer makat hastalıklarını tedavi ettiği görülmemiştir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi kıl dönmesinden hiç kimsenin haberi olmadan ve hastaneye gitmeden kurtulmaya çalışan hastalarımıza oldukça cazip bir teklif olarak gelmektedir. Kıl dönmesi tedavisi için başvuracağınız tek yer klinik ve hastanelerdir. Zira ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi imkanını garantili bir şekilde tıbbı olanakları ile sizlere sunan MedicalArt 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

Kıl dönmesi tedavi ücretleri tarafımıza ulaşan hastaların merak ettiği konuların başında gelmektedir. Ekonomik kazanç elde etmeden önce hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı amaç edinen kliniğimizde kıl dönmesi tedavi ücretleri SGK’lı hastalarımıza %50 indirim imkanı ile 980 TL’ye tekabül etmektedir. Ücretsiz muayene ile tanı ve tedaviye başlayan kliniğimize ulaşmak için yapacağınız tek şey iletişim kanallarına başvurmaktır.

 

[Toplam:3    Ortalama:2.7/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here