Tarayıcı Virüslerini Temizleme

0
350

Tarayıcı Virüslerini Temizleme

Merhaba değerli ziyaretçiler, bugün sizlere tarayıcı yoluyla bulaşan virüsler hakkında bilgi vermek istiyorum. Birçok yol ile isteğiniz dışında sisteminize bulaşan bu virüsleri aşağıda vereceğim tarayıcı virüsü temizleme rehberi sayesinde tarayıcı virüsü temizleme programı ve virüslerin temizlenmesine ilişkin çok detaylı bir içerik bulacaksınız. İsterseniz lafı fazla uzatmadan içerik hakkında bahsetmeye başlayalım.

Tarayıcı Virüsleri

Tarayıcı virüsleri günümüzün en belalı problemlerinden biridir diyebiliriz. Tarayıcımıza bin bir türlü yol ile bulaşabilen bu virüsleri anlatmak için örnekler kullanmaya çalışacağım. Bir gün içerisinde onlarca hatta yüzlerce siteye giriş yapıyoruz ve bu sitelerin birçoğu daha önce hiç ziyaret etmediğimiz web siteleri olabiliyor.

Bu web sitelerine girerken güvenli olup olmadıkları hakkında bir bilgimizde bulunmuyor ne yazık ki. En basitinden bir film izlemek istediğinizde girdiğiniz web sitesi sizin isteğiniz olmadan tarayıcınıza virüs bulaştırabilmektedir. Film sitesinden örnek vermemeni sebebi ise genellikle film, dizi, bahis siteleri ve benzeri türdeki web sitelerinin güvenlikten uzak olmalarından kaynaklanıyor.

Tarayıcı virüslerinin birçok çeşidi bulunmasına rağmen günümüzde en popüler olanı ise reklam virüsü diye adlandırdığımız şeklidir. Bu virüs türü bilgisayarınıza zarar vermese de web sitelerinde bulunan reklamların yerine size uygunsuz içerikli reklamlar göstermekte bununla da kalmayıp isteğiniz dışında sizi başka web sitelerine yönlendirmektedir. Bu virüs türü tarayıcınıza bulaştığında reklam virüsü temizleme işlemi için aşağıda verdiğim rehberi kullanabilirsiniz.

Tarayıcı virüslerini kullanmakta olduğunuz Anti Virüs programları sayesinde engelleyebileceğiniz gibi iş tarayıcı olunca Anti Virüs programları çok da yararlı olmuyor ne yazık ki. Anti Virüs programları basit seviyede bir koruma sağlıyor işin içine tarayıcı girdiğinde. Tarayıcı virüslerinin hepsinden kurtulmak için aşağıda vereceğim blog da gerekli tüm bilgilerin olduğu bir rehber bulacaksınız.

Ali Şahinkaya adlı blog yazarı tarafından kaleme alınmış olan rehber sayesinde virüslerden nasıl kurtulacağınıza ilişkin detaylı bilgiler alabilecek bunun yanında ilgili programlar ile virüslerin sisteminize bulaşmaması hakkında tavsiyeler alacaksınız. Virüsler ile başınız belada ya da belaya girmesin istiyorsanız verdiğim linkten ilgili içeriği ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Tarayıcı Virüslerini Temizleme

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here